• Wpisów: 21
  • Średnio co: 114 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 12:27
  • Licznik odwiedzin: 29 640 / 2521 dni
 
rose05
 
Pamiętacie mój komplecik z fioletowymi kulkami?
rose05.pinger.pl/m/13550533/fioletowe-kulki

Jako że nie znalazłam źródła mojej inspiracji i tym samym opisu wykonania, postanowiłam zrobić swój własny tutorial. Wybaczcie że wygląda dość żałośnie, muszę poprawić się w robieniu zdjęć ;) Mam nadzieję, że mimo tego będzie on w miarę czytelny. Na wszelki wypadek pod zdjęciami umieszczam opis kroków.

Tym samym proszę o uszanowanie mojego wkładu twórczego w wykonanie tutoriala i nie umieszczanie go na innych blogach bez podania linku do mnie oraz wpisu w komentarzu z informacją o "pożyczeniu" go (z podaniem linku do siebie).

Jeśli uda się Wam coś dzięki niemu splątać to pochwalcie się również w komentarzu :) będzie mi miło obejrzeć Wasze prace :)

Enjoy :D

*Przepis na kulki*
kulka_tutorial.jpg

*Potrzebne materiały:*
--- 24 drobne koraliki
--- 12 kryształków
--- żyłka

*1.* Nawlekamy na żyłkę na przemian 3 koraliki i 3 kryształki.

*2.* Żyłkę, której ostatnim elementem był koralik, przewlekamy ponownie przez pierwszy kryształek. W ten sposób otrzymujemy pierwszy trójkąt.

*3.* Na jeden koniec żyłki nawlekamy koralik i kryształ, na drugi zaś koralik - kryształ - koralik.

*4.* Drugi koniec żyłki przewlekamy przez kryształek nawleczony już na pierwszy koniec żyłki. W ten sposób otrzymaliśmy drugi trójkąt.

*5.* Powtarzając krok 3. utwórzmy dwa pozostałe trójkąty pilnując by koraliki i kryształki nawlekane były na przemian. Tworząc czwarty trójkąt dołożymy tylko jeden kryształek (wtedy wykorzystane będą 2 kryształki nawleczone wcześniej). Na tym etapie mamy już pół kulki.

*6.* Podobnie jak w poprzednio powtarzamy krok 3. i tworzymy cztery nowe trójkąty, pilnując przemienności koralików i kryształków. Jedyną różnicą będzie to, że ostatnim elementem "podwójnie nawleczonym" ma być koralik (patrz zdjęcie 6.).

*7.* Ostatni krok polega na ponownym przewleczeniu czterech zewnętrznych koralików i zawiązanie supełka na żyłce, najlepiej tak by potem wsunął się w koralik. Można dla pewności podkleić supełek klejem, ale nie jest to konieczne. Miejsce między tymi czterema "ostatnimi" koralikami jest najsolidniej związane, polecam więc z tej strony je np. wieszać na gwoździki ;)

GOTOWE :)

Kulki możecie wymyślać jakie tylko chcecie, zmieńcie kolory, można też spróbować z perełkami, zamiast kryształków (ja nie próbowałam) - eksperymentujcie :)

Ja z moich prawdopodobnie zrobię kolczyki ^.^

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego